top of page
Piano Keys

MİNİKLERE PİYANO

Miniklere Piyano Logo.jpg

Miniklere Piyano Nedir?

Miniklere Piyano, kurucumuz Piyano Eğitimcisi Buğra Gültek tarafından küçük yaş piyano öğrencilerine uygulanmak üzere hazırlanmış, T.C. Kültür Bakanlığı tarafından tescilli bir "Piyanoya Hazırlık" programıdır.

Küçük yaş öğrencilerin etkileşim içinde daha etkin öğrendiği gerçeği göz önünde bulundurularak Miniklere Piyano, bir grup çalışması olarak tasarlanmıştır; gruplar, dört öğrenciden oluşur.

Girl Playing Beginner Piano

Program İçeriği

Miniklere Piyano, minik öğrencilerin kapsamlı bireysel piyano derslerine hazırlanması, bu erken yıllarda geliştirilmesi çok önemli olan işitme, ritim, devinim ve gerekli motor becerilerin sağlanması amacıyla tasarlanmıştır. Grup içinde şarkı söyleyerek, ritim çalışarak, piyano çalgısında gerekli olacak küçük kas becerilerini geliştirecek hareketler yaparak ilerleyen minikler, kendilerine verilen müzikal oyun ve aktiviteler içinde eğlenerek öğrenir ve beceri geliştirirler. 

Temel müzik becerileri gelişirken piyano çalgısına da başlangıç yapan öğrenciler,  piyanoda doğru duruş, oturuş, el pozisyonu ve nota  bilgisi gibi  temel konularda ilerler ve yaşlarına uygun şekilde hazırlanmış materyallerle piyano çalgısına başlangıç yaparlar.

Müzik eğitimi için çok kıymetli olan bu yıllarda atılan temeller, ileride müzik yaşantılarında onlara büyük artılar sağlayacaktır.

Miniklere Piyano programı ile ilgili daha fazla bilgi almak için, İletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçiniz. 

bottom of page